Πρωταθλητής για 46η φορά ο Ολυμπιακός!

Φιέστα τίτλου για τον Ολυμπιακό στο "Γεώργιος Καραισκάκης". Επικράτησε με ανατροπή 3-1 του Παναθηναικού και κατάκτησε και μαθηματικά τον 46ο τίτλο του, επτά στροφές πριν από το τέλος.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Πειραιώτες ο Χασάν, καθώς ισοφάρισε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ στο 72ο λεπτό έκανε το 2-1. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Μπρούμα. Για τον Παναθηναικό το σκορ άνοιξε ο Μακέντα με πέναλτι. Με δέκα αγωνίστηκαν οι «πράσινοι» από το 66ο λεπτό λόγω αποβολής του Πούγγουρα.

Στους άλλους χθεσινούς αγώνες η ΑΕΚ επιβλήθηκε εκτός έδρας του Αρη με 3-1 και έπιασε τον ΠΑΟΚ στην τρίτη θέση, ενώ Αστέρας και ΠΑΟΚ έμειναν στο 1-1.