Ο Οριγκί λύτρωσε την Λίβερπουλ στο 90'+5'

Η Λίβερπουλ με τα από ενα δραματικό παιχνίδι κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Γουλβς, νικώντας την στο Μουλινο, με 1-0, με τέρμα του Οριγκί στο 95ο λεπτό.

H Λίβερπουλ μπήκε δυνατά στο ματς για να αιφνιδιάσει, ωστόσο η Γουλβς ήταν στημένη πολύ καλά, έκλεισε διαδρόμους και δεν άφησε τους Reds να σκοράρουν. Μετά το μισάωρο η Λίβερπουλ πλησίασε το γκολ. Ο Ρόμπερτσον έδωσε έτοιμο γκολ στον Σαλάχ, όμως ο Σάις με απίθανο τάκλιν έσωσε την ομάδα του.

Στην επανάληψη ο ρυθμός ανέβηκε κατακόρυφα, η Λίβερπουλ πίεσε ασφικτικά και έχασε κραυγαλέες ευκαιρίες, δεν τα έβαλε όμως κάτω και στο 90+4' ο Σαλάχ μοίρασε και ο Οριγκί με υπέροχο γύρισμα έστειλε τη Λίβερπουλ στην κορυφή.

Τελευταία Ενημέρωση: 04 Δεκεμβρίου 2021 - 19:50

22 Ιανουαρίου
Αφοσιωμένος στη Δικοινοτική Επιτροπή για τον Πολιτισμό και μετά την παραίτησή του ο Τ. Χατζηδημητρίου
13:09
Κίν. Οικολόγων: Οι σεισμοί μας υπενθυμίζουν τον κίνδυνο δημιουργίας πυρηνικού εργοστασίου στο Ακκιουγίου
12:56
Στόχος θα έπρεπε να ήταν η επαναφορά του κυπριακού στην ορθή του βάση και όχι η κατάθεση ΜΟΕ
12:44
Επικρίσεις ΑΚΕΛ στην κυβέρνηση και τον ΔΗΣΥ για την ιδιωτικοποίηση του λιμανιού της Λεμεσού
12:30
Μεγάλη νίκη για τον Κωνσταντίνο Κόσιη στο Australian Open
12:25
Νέα κίτρινη προειδοποίηση εξέδωσε το Τμήμα Μετεωρολογίας για ισχυρές καταιγίδες . Σε ισχύ από τις 18:00 το απόγευμα σήμερα Σάββατο