Νίκες για ΑΠΟΕΛ και ΑΕΛ

Επιστροφή στις νίκες για το ΑΠΟΕΛ στο Πρωτάθλημα Cyta.

Σε αγώνα για την 11η αγωνιστική, νίκησε με 4-0 την Πάφο και ανέβηκε στους 14 βαθμούς σε 8 αγώνες. Στους 16 βαθμούς η Πάφος μετά από 10 αγώνες.

Ο Μίκαελ Ποτέ πέτυχε τα δύο πρώτα τέρματα στο 37' και στο 55' και ο Ανδρέας Μακρής διαμόρφωσε το τελικό 4-0 σκοράροντας στο 87' και στο 89'.

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για την ΑΕΛ, 3-0 την Αλκή και άνοδος στους 19 βαθμούς και στην 3η θέση της βαθμολογίας. Η Αλκή έμεινε στην 11η θέση και στους 9 βαθμούς.

Ο Λαφράνς άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό, ο Αρουαμπαρένα πέτυχε το 2-0 στο 77' και ενώ λίγο προηγουμένως είχε αστοχήσει σε πέναλτι και ο Σάσι διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στις καθυστερήσεις.

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι στη Λάρνακα μεταξύ της ΑΕΚ και του Απόλλωνα. Η ΑΕΚ έπιασε την Ανόρθωση στην κορυφή στους 23 βαθμούς ενώ ο Απόλλωνας βρίσκεται στους 16 βαθμούς έχοντας τρεις αγώνες λιγότερους.

Ο Μάγκλιτσα άνοιξε το σκορ για τον Απόλλωνα στο 20' και ο Τρισκόφσκι ισοφάρισε σε 1-1 σστο 82'.

1-1 ολοκληρώθηκε και ο αγώνας μεταξύ της Νέας Σαλαμίνας και του Ερμή. Ο Μακρίεφ άνοιξε το σκορ για τη Νέα Σαλαμίνα στο 47' και ο Πατέσκο διαμόρφωσε το τελικό 1-1 στο 47'.

Ο Μακρίεφ έχασε πέναλτι για τη Νέα Σαλαμίνα στο 45'

05 Μαρτίου
Καρμιώτισσα - ΕΝΠ 4-2
20:43
Ανακοινώθηκαν 273 νέα περιστατικά COVID-19 την Παρασκευή, 111 οι νοσηλευόμενοι
19:48
Εμμένει στα δυο κράτη ο Τατάρ, επαναλαμβάνοντας την θέση του ότι η ομοσπονδία έχει κορεσθεί