Νίκες για Απόλλωνα, Ανόρθωση και Ερμή

Δεύτερη νίκη για τον Απόλλωνα στο Πρωτάθλημα Cyta.

Σε αγώνα για την 3η αγωνιστική  που έγινε στο Παφιακό, νίκησε με 4-0 την ΑΕΖ και έφτασε τους επτά βαθμούς. Πρώτη ήττα για την ΑΕΖ που έμεινε στους τέσσερις βαθμούς.

Δύο τέρματα πέτυχε ο Φώτης Παπουλής και από ένα οι Ντα Σίλβα και Γκιέ Γκιέ.

Στο "Αντώνης Παπαδόπουλος", ο Ερμής πέτυχε την πρώτη του νίκη στο Πρωτάθλημα, 1-0 την Αναγέννησης Δερύνειας.

Ο Ντα Σίλβα στο 62ο λεπτό πέτυχε το νικητήριο γκολ για τον Ερμή που αγωνίστηκε με δέκα ποδοσφαιριστές από το 63ο λεπτό λόγω αποβολής του Χριστόφ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ο Ερμής έχασε πέναλτι στο 67ο λεπτό αφού την εκτέλεση του Ντε Μέλο απέκρουσε ο Μάστρου.

Στο Τσίρειο, η Ανόρθωση βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Άρη με γρήγορο τέρμα από το Μηνά Αντωνίου, όμως ο Κολούνγκα με πέναλτι στο 71ο λεπτό και ο Καμπρέρα στο 73ο λεπτό ανέτρεψε τα σε βάρος της δεδομένα.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη για την Ανόρθωση στους δύο αγώνες που έδωσε στο Πρωτάθλημα Cyta. Χωρίς νίκη παραμένει ο Άρης.