Γκολ ο Λαϊφης

Το πρώτο του τέρμα στο Βελγικό Πρωτάθλημα πέτυχε χθες ο Κωνσταντίνος Λαϊφης.

Ο συμπατριώτης μας ποδοσφαιριστής σκόραρε στο 16ο λεπτό με όμορφη κεφαλιά πετυχαίνοντας το δεύτερο τέρμα της Σταντάρ Λιέγης στη νίκη με 3-1 επί της Βέστερλο. Ο αγώνας ήταν για τη 18η αγωνιστική του Βελγικού Πρωταθλήματος.

Άλλη μια παρουσία για το Νέστορα Μυτίδη στην εντεκάδα της Ρόντα στην Ολλανδία. Ο Μυτίδης αγωνίστηκε για 76 λεπτά στον αγώνα της ομάδας του με την Γκρόνιγκεν για τη 17η αγωνιστική του Ολλανδικού Πρωταθλήματος. Η Ρόντα έχασε με 2-0.

Ο Τζέισον Δημητρίου αγωνίστηκε για 90 λεπτά στη νίκη της Σάουθεντ  με 3-1 επί της Κόβεντρι για το Πρωτάθλημα της League 1 στην Αγγλία ενώ για το ίδιο Πρωτάθλημα, ο  Ανδρέας Μακρής μπήκε ως αλλαγή στο 89ο λεπτό  στην ήττα της Γουόλσον από τη Φλίτγουτ με 2-1.

Ο Ανδρέας Αβραάμ αγωνίστηκε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα της Λάρισας με την Ξάνθη για τη Σούπερ Λιγκ στην Ελλάδα. 1-0 ήταν το αποτέλεσμα για την Ξάνθη ενώ επίσης για το Πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ, ο Μάριος Αντωνιάδης δεν αγωνίστηκε στη νίκη του Πανιωνίου με 1-0 επί της Κέρκυρας.