Νικη για ΑΕΛ, βαθμός για τον Ερμή

Άλλη μια νίκη για την ΑΕΛ, 3-0 τον Άρη. Η ΑΕΛ παραμένει αήττητη και σε απόσταση τεσσάρων βαθμών από την πρωτοπόρο ΑΕΚ.

Ο Λαφράνς στο 45', ο Σοάρες στο 83΄ και ο Σαβανέ στο 90' πέτυχαν τα τέρματα της ΑΕΛ που έφτασε τους 20 βαθμούς, αφήνοντας τον Άρη στους βαθμούς, χωρίς να έχει ακόμη να καταφέρει να πετύχει νίκη.

Η Ανόρθωση προηγήθηκε με 2-0 του Ερμή στο "Αντώνης Παπαδόπουλος'' αλλά δεν κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες αφού στο τέλος, ισοφαρίστηκε σε 2-2.

Ο Γκονζάλβες με πέναλτι άνοιξε το σκορ για την Ανόρθωση στο 22' για να πετύχει το 2-0 Καμπρέρα στο 25'. Ο Άλμπα με πέναλτι στο 71' μείωσε σε 2-1 για να ισοφαρίσει για τον Ερμή ο Ντα Σίλβα με κεφαλιά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τελευταία Ενημέρωση: 06 Φεβρουαρίου 2021 - 22:37

14 Μαΐου
H Συντεχνία ΙΣΟΤΗΤΑ στηρίζει τον αγώνα των εργαζόμενων σε Απογευματινά και Βραδινά Εκπαιδευτικά Προγράμματα του ΥΠΠΑΝ