Όγδοη σερί νίκη για την ΑΕΚ

Την όγδοη νίκη της σε ισάριθμους αγώνες στο Πρωτάθλημα Cyta πέτυχε η ΑΕΚ.

Σε αγώνα που έγινε στο Παφιακό Στάδιο, νίκησε με 5-2 την ΑΕΖ και ανέβηκε στους 24 βαθμούς, παραμένοντας στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Στους 6 βαθμούς παρέμεινε η ΑΕΖ.

Ο Αντρέ Άλβες στο 14ο λεπτό και ο Ιβάν Τρισκόφσκι ένα λεπτό αργότερα πέτυχαν τα δύο πρώτα τέρματα της ΑΕΚ με το 0-2 να ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Άλβες στο 49΄ πέτυχε το τρίτο τέρμα της ΑΕΚ για να σκοράρει ξανά και ο Τρισκόφσκι στο 55' ανεβάζοντας το σκορ στο 0-4.

Ο μόνιμος σκόρερ της ΑΕΖ και πρώτος σκόρερ του Πρωταθλήματος Κωνσταντίνος Πάγκαλος μείωσε σε 1-4 στο 62' φτάνοντας τα 7 τέρματα στη διοργάνωση.

Ο Σάσι στο 85' μείωσε σε 2-4 για την ΑΕΖ για να διαμορφώσει το τελικό 2-5 ο Ακοράν στο 88ο λεπτό

Τελευταία Ενημέρωση: 06 Φεβρουαρίου 2021 - 22:37