Τεσσάρα για την Ομόνοια

Με δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και δύο προς το τέλος του αγώνα,  η Ομόνοια νίκησε με 4-0 την Αγία Νάπα στο ΓΣΠ και ανέβηκε στους 33 βαθμούς.

Στην τελευταία θέση με 6 βαθμούς και χωρίς νίκη ακόμη στο Πρωτάθλημα παρέμεινε η Αγία Νάπα.

Η Ομόνοια προηγήθηκε στο 3ο λεπτό με κεφαλιά του Σέρινταν.

Ο Νούνο Ασίς στο 21ο λεπτό πέτυχε το 2-0 για να ακολουθήσυν δύο τέρματα από τον Σκέμπρι στο 89ο λεπτό και στις καθυστερήσεις, με τα οποία η νίκη της Ομόνοιας πήρε διαστάσεις.

Ο Μαλτέζος επιθετικός έφτασε τα 9 τέρματα στο φετινό Πρωτάθλημα.

Στην επόμενη αγωνιστική η Ομόνοια θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Απόλλωνα και η Αγία Νάπα θα φιλοξενήσει την Ανόρθωση.