Πασιένσια: "Αν είχαμε καλύτερα τελειώματα..."

"Θα μπορούσαμε να είχαμε κερδίσει τον αγώνα με 3-0 ή 4-0" δήλωσε μετά το ισόπαλο 0-0 με τη Βαρντάρ ο προπονητής του ΑΠΟΕΛ Ντομίνγκος Πασιένσια.

Από τους "γαλαζοκίτρινους" έλειψαν τα καλά τελειώματα, όπως σημείωσε ο Πορτογάλος. "Είχαμε ευκαιρίες τόσο στο πρώτο ημίχρονο όσο και στο δεύτερο. Αν όμως είχαμε καλύτερα τελειώματα θα μπορούσαμε να είχαμε πετύχει 3 ή 4 γκολ. Είχαμε απέναντι μας μία ομάδα η οποία ήταν μαζεμένη στην άμυνα και προσπαθούσε να βγει στην αντεπίθεση. Εκτός από μία φάση στο α' ημίχρονο δεν απείλησαν άλλη φορά. Βρήκαμε ευκαιρίες με τους Λεάλ, Ντε Βινσέντι και Εφραίμ", είπε ο Πασιένσια και στις πλείστες περιπτώσεις ο τερματοφύλακας Πακόφσκι πραγματοποίησε σωτήριες επεμβάσεις.

Η πρόκριση θα κριθεί στον επαναληπτικό που θα γίνει στα Σκόπια στις 21 Ιουλίου.

Πλέον, ο ΑΠΟΕΛ θα τα παίξει όλα για όλα στον επαναληπτικό στα Σκόπια. "Υπάρχει ένας τρόπος να το σκεφτούμε. Είμαστε στο ημίχρονο και το σκορ είναι στο 0-0. Ναι, παίζουμε εκτός έδρας αλλά μπορούμε να σκοράρουμε εκτός έδρας."

"Από όλα όσα μας έχει δείξει η Βαρντάρ πάντα έτσι παίζει. Είμαι σίγουρος ότι και στην έδρα της θα παίξει με τον ίδιο τρόπο. Εμείς θα πάμε εκεί για να κερδίσουμε τον αγώνα", κατέληξε ο προπονητής του ΑΠΟΕΛ.

15:57
Συμφωνία στη διαμάχη Airbus-Boeing ανακοινώθηκε στο περιθώριο της Συνόδου ΕΕ-ΗΠΑ
15:45
Σήμερα η πρώτη συγκέντρωση της Ομόνοιας για τη νέα σεζόν
15:22
Παραχωρήθηκε στην τουρκική «πρεσβεία» η γη για το νέο νοσοκομείο στην κατεχόμενη Λευκωσία