Μπουτεσλίγκα:Στο συν 11 η Μπάγερν

Η Μπάγερν αν και βρέθηκε να χάνει από το Ανόβερο, τελικά σημείωσε μια ακόμα νίκη με 3-1, και σε συνδυασμό με την ήττα της Βόλφσμπουργκ από την Αουγκσμπουργκ ξέφυγε 11 βαθμούς στην κορυφή της Μπουντεσλίγκα έπειτα από 24 αγώνες.

Στο Ανόβερο η ομώνυμη ομάδα, με μια μόλις προσπάθεια εντός εστίας, προηγήθηκε της Μπάγερν με γκολ του Ιάπωνα Χιρόσι Κιγιοτάκε στο 25'.

Όμως, ο Τσάμπι Αλόνσο, τρία λεπτά αργότερα, ισοφάρισε για την ομάδα της Βαυαρίας και στο 2ο ημίχρονο ο Τόμας Μίλερ με εκτέλεση πέναλτι στο 61' και στο 72΄χάρισε την 19η νίκη στην πρωταθλήτρια.

Την ίδια ώρα η Βόλφσμπουργκ γνώριζε την πρώτη ήττα μέσα στο 2015 στην έδρα της Αουγκσμπουργκ με 1-0, με τον Ντομινίκ Κερ να πετυχαίνει το νικητήριο γκολ στο 63΄κι ενώ δευτερόλεπτα πριν ο Τομπίας Βέρνερ είχε αστοχήσει σε πέναλτι.

Με τον Σωκράτη Παπασταθόπουλο στον πάγκο, η Ντόρτμουντ αναδείχθηκε ισόπαλη εκτός έδρας με το Αμβούργο 0-0, ενώ η Σάλκε υπέταξε στην έδρας της 3-1 τη Χόφενχαϊμ 3-1 και παρέμεινε στην 4η θέση.

Τέλος,η Βέρντερ Βρέμης νίκησε εκτός έδφρας τη Φράιμπουργκ 1-0 κι ανέβηκε στην 8η θέση, με τη Φράιμπουργκ να παραμένει στη 17η αντίστοιχα.

Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής:

Παρασκευή 6/3

Στουτγκάρδη - Χέρτα 0-0

Σάββατο 7/3

Σάλκε - Χόφενχαϊμ 3-1 (12' Φους, 41', 54' Μέγιερ - 73' Βόλαντ)

Ανόβερο - Μπάγερν Μονάχου 1-3 (25' Κιγιοτάκε - 28' Τσάμπι Αλόνσο, 61' πέν., 72' Μίλερ)

Φράιμπουργκ - Βέρντερ Βρέμης 0-1 (35' Ντι Σάντο)

Αμβούργο - Ντόρτμουντ 0-0

Άουγκσμπουργκ - Βόλσμπουργκ 1-0 (63' Κερ)

Μάιντς - Γκλάντμπαχ 2-2 (73' Γκέις, 77' Οκαζάκι - 27, 67' Ράφαελ)

11:48
SPD, Πράσινοι, FDP υπέγραψαν τη νέα προγραμματική συμφωνία, αύριο η εκλογή του νέου Καγκελάριου
11:47
Γεωργιανός ο ρεφ του "τελικού" Παρτιζάν-Ανόρθωση
11:42
Ανά τριήμερο διπλασιάζονται τα κρούσματα Όμικρον στο Ην. Βασίλειο
11:24
Η απότιση φόρου τιμής σε όσους υπερασπίστηκαν τη Δημοκρατία πατριωτικό καθήκον, είπε ο Πρόεδρος της ΕΔΕΚ
11:16
Πέμπτη σερί νίκη ο ΑΠΟΕΛ, νίκη και για τον Κεραυνό, τετραπλή ισοβαθμία στο ρετιρέ