Νίκη τίτλου για τον Απόλλωνα, στο βολεϊ γυναικών

Αγκαλιά με τον τίτλο στο βολεϊ γυναικών, ο Απόλλωνας. Πανηγύρισε ψες τη νίκη στο πιο σημαντικό ματς της χρονιάς , επικρατώντας εκτός έδρας της ΑΕΚ Λάρνακας με 3-1.

Ξέφυγε εκ νέου έξι βαθμούς στη βαθμολογία, δύο αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος και είναι έτοιμος να κατακτήσει το φετινό πρωτάθλημα. Η ομάδας της λεμεσού πήρε προβάδισμα από την αρχή του αγώνα, κερδίζοντας το πρώτο σετ, με 25-17. Στο δεύτερο σετ συνάντησε σθεναρή αντίσταση από την ΑΕΚ αλλά και πάλι βγήκε νικητής στις λεπτομέρειες, με 27-25. Το τρίτο σετ ανήκε στην ΑΕΚ, κατακτώντας το, με

25-19, ενώ στο τέταρτο ο Απόλλωνας επανήλθε. Επικράτησε με 25-21 και πήρε μια μεγάλη νίκη με 3-1.

Τα ψεσινά αποτελέσματα:

Ανόρθωση - ΑΕΛ 3-1 (25-18, 25-18, 15-25, 25-22)

ΑΕΚ Λάρνακας - Απόλλων 1-3 (17-25, 25-27, 25-19, 21-25)

Αρης Πολεμίου - Παφιακός 3-0 (25-07, 25-17, 25-21)

ΘΟΙ Αυγόρου - Ε.Ν.Αγ.Αθανασίου 1-3 (22-25, 25-18, 13-25, 18-25)

10:35
Θετική η αντίδραση των εκπαιδευτικών για την απόφαση του Υπ.Υγείας για υποχρεωτικά rapid test στους εργαζόμενους στα σχολεία
10:18
ΗΠΑ: Ποινή κάθειρξης 20 ετών σε δηλωμένο ρατσιστή - Σχεδίαζε να ανατινάξει συναγωγή
10:08
Β'Κατηγορία: 21η στροφή με άκρως σημαντικά παιχνίδια
09:59
Πρόεδρος ΔΣ ΡΙΚ: Δεν τίθεται θέμα απόσυρσης του τραγουδιού που θα εκπροσωπήσει την Κύπρο στην Eurovision
09:44
Ποδόσφαιρο: Δύο αγώνες στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής των πλέι- άουτ του πρωταθλήματος Σύτα.