Επέστρεψε στις νίκες η Σαουθάμπτον

ΦΙΛΙ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ... ΣΤΗΝ ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ
Ξύπνησε από τον ύπνο των τελευταίων αγωνιστικών η Σαουθάμπτον. Μετά από τρείς αγώνες χωρίς νίκη, που την απομάκρυναν από τον στόχο μια θέσης στο Τσάμπιονς Λίγκ, οι Άγιοι βρήκαν τον Αγιο τους και έφθασαν στη νίκη με 1-0 επί της εκπληκτικής στις τελευταίες αγωνιστικές Κρίσταλ Πάλας.
Ο Σενεγαλέζος Μανέ στο 82 ήταν αυτός που πέτυχε το γκόλ και χάρισε τη νίκη στη Σαουθάμπτον, η οποία όμως καρδιοχτύπησε στο 54 όταν το πλασέ του Ζαχά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.
Ο Μπεντέκε έδωσε το φιλί της ζωής στην Αστον Βίλα, η οποία μετά από 12 αγώνες χωρίς νίκη, πανηγύρισε στην έδρα της το τρίποντο και πήρε παράταση παραμονής στην Πρεμιέρ Λίγκ.
Οι χωριάτες, προηγήθηκαν στο 22 με τον Αγκπολαχόρ, αλλά στο 66 ο Μπεραχίνο πέτυχε την ισοφάριση για τη φιλοξενούμενη ομάδα της Γουέστ Μπρόμ. Οι παίχτες του Τίμ Σιέργουντ το πάλαιψαν μέχρι το φινάλε και δικαιώθηκαν, αφού στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπεντέκε πέτυχε το 2-1.
Στο τρίτο ψεσινό παιχνίδι της 28ης αγωνιστικής Χάλ και Σάντερλαντ έμειναν στη ισοπαλία 1-1.
Ο Εντόϊ στο 15 έδωσε προβάδισμα στη γηπεδούχο Χάλ και στο 77 ο Ρόντγουελ ισοφάρισε 1-1.

19:08
Ανησυχία για τον θάνατο ανθρώπων, οι οποίοι είχαν προσβληθεί από τη γρίπη των πτηνών
17:53
Στις 13 Μαϊου η νέα συνάντηση Μητσοτάκη - Ερντογάν, στην Άγκυρα
17:45
Διασπάθιση χρήματος και κατάχρηση εξουσίας διαπιστώνει η Ελεγκτική Υπηρεσία στο ΥΠΕΞ
17:40
Εξουσιοδότησαν ΣΕΚ-ΠΕΟ για σύμβαση, οι απεργοί στις εταιρείες ηλεκτρολογικών
17:35

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.