Ιδανικό ξεκίνημα για τον Μάρκο στο Ντουμπάι.

Με νίκη 2-0 επί του Βέλγου Νταβίντ Γκοφάν ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο Ντουμπάι ο πρωταθλητής μας Μάρκος Παγδατής.

Ήταν η δεύτερη φετινή νίκη του Παγδατή επί του Γκοφάν, ο οποίος ήταν το νούμερο 8 στο ταμπλό του τουρνουά ATP 500. Ο Παγδατής είχε κερδίσει τον Βέλγο και στο πρώτο Γκραν Σλαμ της χρονιάς στην Αυστραλία.

Το πρώτο σετ ήταν αμφίρροπο αρχικά αφού οι δύο τενίστες έσπασαν διαχοδικά τo σέρβις του αντιπάλου τους. Όταν όμως ο Παγδατής πήρε κεφάλι στο σκορ με 3-2 καθάρισε το σετ με 6-2 σπάζοντας το σερβίς του Γκοφάν 4 φορές στο σετ!

Στο δεύτερο σετ ο Γκοφάν προσπάθησε να ισορροπήσει τον αγώνα αλλά ο Παγδατής ήταν πιο αποτελεσματικός και κατάφερε να κάνει 2 break έναντι ενός του Γκοφάν με αποτέλεσμα να κερδίσει το σετ με 7-5 και τον αγώνα με 2-0 σε 1 ώρα και 11 λεπτά.

Στους '16' της διοργάνωσης ο Παγδατής θα παίξει με τον 18χρονο Κροάτη Μπόρνα Κόριτς. ο Κόριτς μπήκε στο κυρίως ταμπλό ως 'lucky loser' μετά την αποχώρηση του Κολσράϊμπερ και κέρδισε στον πρώτο γύρο των Τυνήσιο Μάλεκ Τζαζίρι με 2-1.

Τελευταία Ενημέρωση: 05 Φεβρουαρίου 2021 - 04:17

25 Σεπτεμβρίου
Χειροπέδες σε καταζητούμενο ένα χρόνο μετά
21:39
Χαιρετισμός Υπουργού Άμυνας κ. Χαράλαμπου Πετρίδη στα αποκαλυπτήρια οδών του Δήμου Λακατάμιας