Δύσκολη νίκη για Ανόρθωση

Δύσκολη επικράτηση της Ανόρθωσης επί της Δόξας με 1-0 με την ομάδα της Αμμοχώστου να ανεβαίνει και πάλι στη τρίτη θέση με 38 βαθμούς.

Ο αγώνας στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» τα είχε όλα. Δυο πέναλτι, δυο αποβολές και φυσικά το γκολ στο 19ο λεπτό με πέναλτι του Ισμα Κονσάλβες. Είχε προηγηθεί η απόκρουση του Καμίνσκι στο πέλαντι του Λομπο. Στο 27' αποβλήθηκε ο Βασκονσέλος με απευθείας κόκκινη ενώ στο 42' ο Λαΐφης με δεύτερη κίτρινη.

Έξι λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Κάλβο είχε δοκάρι με την Δόξα να μην μπορεί να εκμεταλλευτεί στη συνέχεια κάποιες ευκαιρίες που βρήκε. Ο "Ίσμα» στο 89ο λεπτό΄από πολύ καλή θέση έκανε το σουτ, το οποίο έφυγε άουτ και έτσι το 1-0 έμεινε μέχρι τέλους και χάρισε στην Ανόρθωση την 12η νίκη της στο πρωτάθλημα.

Ανόρθωση: Καμίνσκι, Δημητρίου, Χόλγκερσον, Μάκος, Νούχου, Μαϊσουράτζε, Λαΐφης, Αμπουρτζάνια, Γκαρσία (55' Ανδρέου), Κάλβο (80' Μαραγκός), Ίσμα (94' Κωνσταντίνου)

Δόξα: Χατζηφραγκίσκου, Ράμος, Λεονάρντο, Καλντερόν, Μάρκες, Νίλσον, Γκιλ, Αρέστη (85' Λόπεθ), Φερνάντες, Βασκονσέλος, Λόπο

Τελευταία Ενημέρωση: 05 Φεβρουαρίου 2021 - 04:17

27 Ιουνίου
Στέλιος Πέτσας: "Η Ελλάδα δεν φοβάται τίποτα και είναι προετοιμασμένη να υπερασπιστεί τα κυριαρχικά δικαιώματα της"
10:25
Ανακοίνωσε Ντομινίκ Κοτάρσκι για το Νο1 ο ΠΑΟΚ (βίντεο)
10:24
Εμπλέκουν Ανόρθωση και Καρμιώτισσα για Καρέλλη τα ελλαδικά ΜΜΕ
10:13
Κλήση Προεθνικής Κ18 Ανδρών Μπάσκετ
10:06
Αναγκαίες οι μεγάλες επενδύσεις σε υποδομές φυσικού αερίου τονίζει ο Μάριο Ντράγκι
10:00
Ο Κυριάκος Κούσιος αναλαμβάνει από σήμερα καθήκοντα Υπουργού Εργασίας
10:00
Πρώτο μετάλλιο για την κυπριακή αποστολή στο Οράν-Μεταδοσεις ΡΙΚ
09:55
Ο Νίκος Χριστοδουλίδης ανταποκρίνεται στις προσδοκίες της κοινωνίας, δηλώνει ο Νικόλας Παπαδόπουλος
09:44
Δεν πρόκειται να τσιμεντωθεί ο Ακάμας, διαμηνύει ο Υπουργός Περιβάλλοντος Κώστας Καδής
09:43
16χρονος οδηγούσε μοτοσικλέτα υπό την επήρεια ναρκωτικών, μιλώντας στο κινητό και χωρίς κράνος
09:21
Στο "μικροσκόπιο" όλα τα λεωφορεία της εταιρείας που εκτελεί τα υπεραστικά δρομολόγια
09:16
Στη μια οι λεπτομέρειες της συνεργασίας Ελλάδας - Κύπρου στον τομέα της τοπικής αυτοδιοίκησης