Συμβιβασμός στη Ζένιτσα

Δεν ανέδειξε νικητή η πρώτη αναμέτρηση μεταξύ της Βοσνίας και της Ιρλανδίας για μια θέση στα γήπεδα της Γαλλίας το ερχόμενο καλοκαίρι.

Οι δύο ομάδες στη Ζένιτσα έμειναν στον 1-1 και πλέον τα πάντα θα ξεκαθαρίσουν σε τρία βράδια, στον επαναληπτικό του Δουβλίνου. Και τα δύο γκολ του αγώνα επιτεύχθηκαν στο τελευταίο δεκάλεπτο με τους Ιρλανδούς να παίρνουν το προβάδισμα στο 82’ χάρη σε γκολ του Μπρέιντι. Τρία λεπτά αργότερα ο Τζέκο έφερε το ματς στα ίσα.

Συνθέσεις:
Βοσνία: Μπέγκοβιτς, Σπάχιτς, Σούνιτς, Λούλιτς (88’ Χαΐροβιτς), Ζουκάνοβιτς, Τσότσαλιτς, Πιάνιτς, Μούιντζα (51’ Βράνιες), Βίστσα (73’ Τζούριτς), Ιμπίσεβιτς, Τζέκο.
Ιρλανδία: Ράντολφ, Κόουλμαν, Κίο, Κλαρκ, Γουόρντ (67’ Γουίλσον), Γουίλαν, ΜακΚάρθι, Μπρέιντι (86’ ΜακΓκίντι), Χούλαχαν (60’ ΜακΚλιν), Χέντρικ, Μέρφι.

Τελευταία Ενημέρωση: 07 Φεβρουαρίου 2021 - 05:21