Σημαντική νίκη για Δόξα

Συνεχίζει τη βαθμολογική της άνοδο η Δόξα Κατωκοπιάς η οποία έχει μαζέψει επτά βαθμούς στους τελευταίους τρεις αγώνες της.

Σε αγώνα για την 8η αγωνιστική, η Δόξα νίκησε με 2-1 την Ένωση Νέων Παραλιμνίου και ανέβηκε στους 9 βαθμούς.

Η Ένωση δέχτηκε σήμερα την 4η συνεχόμενη της ήττα και παρέμεινε στους 7 βαθμούς.

Όλα τα τέρματα σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 50ο λεπτό ο Ντάνι Λόπεζ με σουτ μέσα από την περιοχή μετά από κόρνερ πέτυχε το 1-0 για τη Δόξα για να σημειώσει το 2-0 στο 81' ο Ρικάρντο Φερνάντες με απευθείας φάουλ.

Η ομάδα της Ένωσης κατάφερε να μειώσει σε 2-1 στο 87ο λεπτό με το Βούκσεβιτς. Προηγήθηκε πέναλτι του Μπούντιμιρ που αποκρούστηκε ασταθώς από τον Νέγκρι.

07:50
Ο Πρόεδρος Αναστασιάδης ενημέρωσε τον Ρόμπερντ Μενέντεζ για τις πρόσφατες εξελίξεις
06:44
Ερσίν Τατάρ:Ο Γενικός Γραμματέας του ΟΗΕ δεν θα διορίσει ειδικό απεσταλμένο στην Κύπρο αλλά προσωπικό απεσταλμένο
06:39
25 Σεπτεμβρίου
Χειροπέδες σε καταζητούμενο ένα χρόνο μετά
21:39
Χαιρετισμός Υπουργού Άμυνας κ. Χαράλαμπου Πετρίδη στα αποκαλυπτήρια οδών του Δήμου Λακατάμιας