ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ: Νίκες για Παφιακό, Ανόρθωση, Ν.Σαλαμίνα

Με τρεις αγώνες συνεχίστηκε την Παρασκευή το πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Πετοσφαίρισης Α’ Κατηγορίας Ανδρών.

Το πιο ενδιαφέρον παιχνίδι έγινε στην αίθουσα «Αφροδίτη» όπου Παφιακός και ΑΕΚ Καραβά έδωσαν πραγματική μάχη για τη νίκη με τελικό νικητή τον Παφιακό με 3 -1. Στα άλλα παιχνίδια, η Ανόρθωση συνάντησε δυσκολίες στη Δερύνεια μόνο στο τρίτο σετ κερδίζοντας με 3 -0 την Αναγέννηση, ενώ στο Αθλητικό Κέντρο «Σπύρος Κυπριανού η Νέα Σαλαμίνα κέρδισε εύκολα 3 -0 τον Καποδίστρια Εθνικό Λατσιών. Τα αποτελέσματα συνοπτικά:

Παφιακός - ΑΕ Καραβά  3-1 (25-22, 25-23, 22-25, 25-19)
Νέα Σαλαμίνα - Εθνικός Λατσιών 3-0 (25-16, 25-14,25-08)
Αναγέννηση Δ. - Ανόρθωσις 0-3 (14-25, 18-25, 21-25)

Αύριο το απόγευμα η 2η αγωνιστική θα ολοκληρωθεί με τον αγώνα Ομόνοιας-ΑΠΟΕΛ.

26 Φεβρουαρίου
Στις φυλακές της Τρίπολης μεταφέρθηκε ο Δημήτρης Λιγνάδης
17:34
Πέντε λεπτά πριν τα αεροπορικά πλήγματα στη Συρία προειδοποίησαν τους Ρώσους οι Αμερικανοί, λέει ο Λαβρόφ
16:27
Σταθερή κάτω από τη μονάδα η τιμή του ρυθμού μετάδοσης του κορωνοϊού στο Ην. Βασίλειο
16:25
Οι σχέσεις Ελλάδας-Ρωσίας στην επικοινωνία Ν. Δένδια- Σ. Λαβρόφ
16:21
Η πανδημία αύξησε τη ζήτηση για ψηφιακές δεξιότητες στην ΕΕ
15:30
Προδρόμου: Έκκληση προς μαθητές να απέχουν από εκδηλώσεις και έθιμα την "Τσικνοπέμπτη",
15:09
Απάντηση Σ.Μισέλ στο ΡΙΚ για Τουρκία και πενταμερή για το κυπριακό, μετά το πέρας της συνόδου για την άμυνα (ΒΙΝΤΕΟ)
14:59
Σωστή επαναλειτουργία και οικονομική ενίσχυση ζητούν οι ιδιοκτήτες Κέντρων Αναψυχής
14:43
Προκήρυξη σχεδίων για γεωργικό πετρέλαιο και πετρέλαιο κίνησης
14:42
Oλοκληρώθηκε και η 2η τηλεδιάσκεψη των 27, υιοθετήθηκε δήλωση για την ασφάλεια και την άμυνα της ΕΕ