ΙΣΠΑΝΙΑ: Σαρωτική η Ρεάλ, νέα "γκέλα" η Ατλέτικο

Εντυπωσιακή η Ρεάλ Μαδρίτης στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Ισπανικού πρωταθλήματος, επικράτησε στο Ριαθόρ της Ντεπορτίβο Λα Κορούνια με το εκπληκτικό 8-2. Στο 29ο λεπτό ο Ρονάλντο άνοιξε το σκορ για την «βασίλισσα», ενώ στο 36ο ο Χάμες Ρόντρίγκες έκανε το 2-0.

Στο 41ο ο Ρονάλντο έκανε το 3-0, για να μειώσουν οι γηπεδούχοι με πέναλτι του Μεντουνγιανίν στο 51. Ακολούθησαν δύο γκολ από τον Μπέιλ, στο 66ο και 74ο λεπτό αντίστοιχα για το 5-1, ενώ στο 78ο ο Ροάλτο πέτυχε χατ-τρικ, για το 6-1. Ο Τοτσέ στο 84 μείωσε σε 6-2, για να ακολουθήσουν δύο γκολ του Ερνάντεζ στο 88 κι 92 για ο τελικό 8-2

Δεύτερο στραβοπάτημα στη φετινή σεζόν για την Ατλέτικο Μαδρίτης, η οποία αναδείχτηκε ισόπαλη 2-2 στο Βιθέντε Καλντερόν, με αντίπαλο την Θέλτα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκα στο 19ο λεπτό με τον Ερνάντεζ, ωστόσο οι «ροχιμπλάνκος», κατάφεραν να πάνε στα αποδυτήρια προηγούμενοι, χάρις σε γκολ των Μιράντα στο 31 και Γκοντίν στο 41. Παρόλα αυτά, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση στο 55 με το εύστοχο πέναλτι του Νολίτο.

Στα άλλα χθεσινά αποτελέσματα η Αθλετικ Μπιλμπάο ηττήθηκε εντός έδρας από την Γρανάδα με 1-0, ενώ Εσπανιόλ και Μάλαγα συμβιβάστηκαν στο 2-2.

Τελευταία Ενημέρωση: 07 Φεβρουαρίου 2021 - 16:11

27 Σεπτεμβρίου
Ουκρανία-δημοψήφισμα: Τα πρώτα αποτελέσματα δείχνουν ότι η συντριπτική πλειονότητα τάσσεται υπέρ της ένταξης στη Ρωσική Ομοσπονδία
21:58
O Υπουργός Εσωτερικών μεταβαίνει στη Νέα Υόρκη για σειρά επαφών
21:52
Την προσήλωση στις προσπάθειες λύσης του Κυπριακού υπό την αιγίδα των ΗΕ επανέλαβε εκπρόσωπος του Βρετανικού ΥΠΕΞ
21:05
Δένδιας: θα αποτύχουν οι πολιτικές όσων χωρών επιδιώκουν να επανασχεδιάσουν τον συνοριακό χάρτη
20:11
Ένα μήνα φυλάκιση επέβαλε στον Ανδρέα Σουτζιή το στρατιωτικό δικαστήριο στα κατεχόμενα