ΑΠΟΛΛΩΝ:ΠΕΡΑΣΕ ΜΕ ΑΝΕΣΗ ΤΟ ΕΜΠΟΔΙΟ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ

Στον αγώνα με τον οποίο άνοιξε η αυλαία της 8ηςαγωνιστικής του Πρωταθλήματος Α΄ Κατηγορίας, ο Απόλλωνας νίκησε με 3-1 την  Δόξα στο Μακάρειο Στάδιο και ανέβηκε στους 18 βαθμούς, παραμένοντας στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Πολύ νωρίς ο Απόλλωνας πέτυχε δύο τέρματα και έβαλε τις βάσεις για τη νίκη. Σκόρερ ο Σανγκόι, στο 9ο λεπτό με σουτ έξω από την περιοχή και στο 18ομε πέναλτι.
Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου (54΄) ο Λόπες πέτυχε με κεφαλιά το τρίτο τέρμα του Απόλλωνα ενώ η Δόξα το μόνο που κατάφερε να πετύχει, ήταν να μειώσει σε 1-3 με όμορφη ατομική ενέργεια και σουτ έξω από την περιοχή του Εμμάνουελ (57΄).
Η Δόξα έμεινε στη 10ηθέση της βαθμολογίας με 5 βαθμούς αφού η σημερινή της ήττα ήταν η 5η.
Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Χαραλάμπος Σκαπούλλης.

Τελευταία Ενημέρωση: 05 Φεβρουαρίου 2021 - 04:12