Γαλλικό: Επιστροφή στις νίκες για την Μονακό .......

H Mονακό επέστρεψε στις νίκες στο Γαλλικό πρωτάθλημα.

Στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής η ομάδα του  Λεονάρτο  Ζαρντίμ επικράτησε 2-0 της Εβιάν εντός έδρας .. Ο Ζοάο Μουτίνιο άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό, έπειτα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Η ομάδα του Πριγκιπάτου ήταν καλύτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια του ματς και με τον Καράσκο στο 71ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματά της «κλειδώνοντας» παράλληλα τη νίκη.

Από τα υπόλοιπα ματς, η Μπαστιά πέρασε (1-0) από την έδρα της Νις, ενώ ισόπαλες έληξαν οι αναμετρήσεις Ναντ-Ρεμς (1-1) και Μετς-Ρεν (0-0).

Αναλυτικά η 10η αγωνιστική:

Παρασκευή, 17/10 Λανς- Παρί Σεν Ζερμέν 1-3 (10' Κουλιμπαλί - 29' Καμπάιγ, 34' Μάξουελ, 55' πεν. Καβάνι)

Σάββατο, 18/10

Λοριάν- Σεντ Ετιέν 0-1 (87' Λεμοάν)

Λιλ- Γκινγκάμπ 1-2 (79' Μαβουμπά - 45+1' Μποβέ 57' Σβάρτς)

Μετς- Ρεν 0-0

Μονακό- Εβιάν 2-0 (2' Μουτίνιο, 71' Καράσκο)

Ναντ- Ρεμς 1-1 (13' Αουντέλ - 58' Ντιέγκο)

Νις- Μπαστιά 0-1 (51' Αγιτέ)

Κυριακή, 19/10 Μαρσέιγ- Τουλούζ (15:00) Μπορντό- Καέν (18:00) Μονπελιέ- Λυών (22:00)

Τελευταία Ενημέρωση: 07 Φεβρουαρίου 2021 - 12:13