Καρμιώτισσα - ΕΝΠ 4-2

Με τον αγώνα της Καρμιώτισσας με το Παραλίμνι άνοιξε σήμερα η αυλαία της 2ης αγωνιστικής της 2ης φάσης του πρωταθλήματος.
Η Καρμιώτισσα νίκησε με 4-2 και διατήρησε τις ελπίδες της για παραμονή στην κατηγορία.
Παρακολουθούμε τα στιγμιότυπα του αγώνα.

Με νίκη της Καρμιώτισσας Πολεμιδιών επί της Ένωσης Νέων Παραλιμνίου άνοιξε σήμερα η αυλαία της 2ης αγωνιστικής για το δεύτερο όμιλο της δεύτερης φάσης του Πρωταθλήματος Cyta.

Επικράτησε με 4-2 στο Στάδιο Στέλιος Κυριακίδης και έφτασε στους 21 βαθμούς.

Η Καρμιώτισσα άνοιξε το σκορ με τον Ρομό στο 8ο λεπτό, στο 22ο λεπτό ο Ρομό με αυτογκόλ ισοφάρισε για την Ένωση και στο 34ο λεπτό ο ίδιος ποδοσφαιριστής έδωσε ξανά προβάδισμα στην Καρμιώτισσα, 2-1.

Στο 75ο λεπτό ο Χατζηβασίλης πέτυχε το 3-1, στο 90ο λεπτό η Ένωση μείωσε σε 3-2 με τον Φελίπε και στις καθυστερήσεις ο Χατζηβασίλης διαμόρφωσε το 4-2.

Στα μεταξύ τους παιχνίδια στην πρώτη φάση του Πρωταθλήματος Cyta, στον πρώτο γύρο η Καρμιώτισσα νίκησε 2-1 (5η αγωνιστική) και στο δεύτερο γύρο είχαμε ισοπαλία 2-2 στο Παραλίμνι (18η αγωνιστική).

Βαθμολογία: Πάφος 35, ΑΠΟΕΛ 33, Δόξα Κατωκοπιάς 31, Νέα Σαλαμίνα 29, ΕΝ Παραλιμνίου 27, Ερμής Αραδίππου 25, Εθνικός Άχνας 22, Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 21.