Στο +11 η πρωτοπόρος Apollon Ladies

Μετά την ολοκλήρωση των υποχρεώσεων της Εθνικής μας ομάδας Γυναικών στην προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, επιστροφή σε ρυθμούς Πρωταθλήματος Γυναικών Dimco.
Για τον πρώτο όμιλο η πρωτοπόρος ομάδα Apollon Ladies συνεχίζει την αλάνθαστη πορεία της και με το νικηφόρο 2-1 επί της Νέας Σαλαμίνας Αρτοποιεία Πύργος μεγάλωσε τη διαφορά στους 11 βαθμούς.

Μετά και από το σημερινό αποτέλεσμα και ενώ απομένουν τέσσερις αγωνιστικές για το φινάλε και της δεύτερης φάσης, η ομάδα βρίσκεται κοντά στην κατάκτηση του τίτλου.
Στο 62ο λεπτό η Φρίντα άνοιξε το σκορ, στο 82ο λεπτό η Μικαέλα Χάλιου ισοφάρισε σε 1-1 και στο 90ο λεπτό η Φρίντα διαμόρφωσε το 2-1 για την ομάδα Apollon Ladies που έφτασε στους 54 βαθμούς.
Στο άλλο παιχνίδι του πρώτου ομίλου, η Λευκοθέα Λατσιών νίκησε με 1-0 την Ομόνοια Λευκωσίας. Το αποτέλεσμα καθορίστηκε με πέναλτι της Ιφιγένειας Γεωργαντζή στο 50ο λεπτό.