Η ΑΕΚ πέρασε με τεσσάρα από το Μακάρειο με πρωταγωνιστή τον Ντάρμπισαϊαρ (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Ματ Ντάρμπισαϊαρ πέτυχε και τα τέσσερα γκολ της ΑΕΚ στη νίκη με 4-1 επί της Δόξας στο Μακάρειο Στάδιο στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 9' με τον Σαντίκ, όμως οι Λαρνακείς βρήκαν τις λύσεις με τον Άγγλο φορ να αναλαμβάνει δράση. Χρειάστηκε μόλις 22 αγωνιστικά λεπτά για να φτάσει σε καρέ τερμάτων, σκοράροντας δύο φορές σε κάθε ημίχρονο (35', 43', 52', 56').

Ο Ντάρμπισαϊαρ έφτασε τώρα τα 6 γκολ στο πρωτάθλημα - όσα έχει και ο Σαντίκ - δύο λιγότερα από τον συμπαίκτη του στην ΑΕΚ, Ιβάν Τισκόφσκι, ο οποίος εξακολουθεί να προηγείται στον πίνακα των σκόρερ με 8 γκολ.

(σ.σ. Ο Τρισκόφσκι σκόραρε τελευταία φορά στη νίκη με 2-1 επί της Ανόρθωσης στην 7η αγωνιστική. Παραμένει χωρίς γκολ στα τελευταία πέντε παιχνίδια).