Print this page
Thursday, 02 July 2020 16:35

Tarım Bakanı: Devlet zarara uğrayan üreticileri destekleyecek

Rate this item
(0 votes)

Tarım Bakanı Kostas Kadis, devletin kötü hava koşullarından dolayı zarara uğrayan ve pandemi dolayısıyla ürünlerini pazara çıkaramayan üreticileri destekleyeceğini açıkladı.

Tarım Bakanı, Baf bölgesine gerçekleştirdiği ziyaret çerçevesinde mevsimsel ve daimi ürün yetiştiricileriyle yaptığı görüşme sonrasında, Avrupa fonlarını kullarak çiftçilere yönelik yeni bir destek paketinin oluşturulma aşamasında olduğunu vurguladı. Tarım dünyasının ihtiyacı olan destek programının, çiftçi örgüleri ve siyasi partilerle işbirliği içinde hazırlanacağını söyledi. Kadis, pandeminin herkese yeterli gıda sağlanmasının, tarım sektörünün sürdürülebilirliğine dayandığını öğrettiğinin altını çizdi. Bu sebeple hayatta kalabilmesi için tarım sektörünün desteklenmesinin devletin görevi olduğu sözlerine ekledi.

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Tarım Bakanı Kostas Kadis, devletin kötü hava koşullarından dolayı zarara uğrayan ve pandemi dolayısıyla ürünlerini pazara çıkaramayan üreticileri destekleyeceğini açıkladı. Tarım Bakanı, Baf bölgesine gerçekleştirdiği ziyaret çerçevesinde mevsimsel ve daimi ürün yetiştiricileriyle yaptığı görüşme sonrasında, Avrupa fonlarını kullarak çiftçilere yönelik yeni bir destek paketinin oluşturulma aşamasında olduğunu vurguladı. Tarım dünyasının ihtiyacı olan destek programının, çiftçi örgüleri ve siyasi partilerle işbirliği içinde hazırlanacağını söyledi. Kadis, pandeminin herkese yeterli gıda sağlanmasının, tarım sektörünün sürdürülebilirliğine dayandığını öğrettiğinin altını çizdi. Bu sebeple hayatta kalabilmesi için tarım sektörünün desteklenmesinin devletin görevi olduğu sözlerine ekledi. 
 
Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu