Print this page
Monday, 29 June 2020 14:40

Yeni bakanlar yemin etti

Rate this item
(0 votes)

Yeni Savunma Bakanı Haralambos Petridis ve yeni Adalet Bakanı Emily Yoliti, Cumhurbaşkanı Anastasiadis huzurunda yemin etti.
Cumhurbaşkanı Anastasiadis, yeni bakanları, onlardan önce gelen başarılı çalışmalarına, etik davranışlarına ve kararlılıklarına devam etmeye çağırdı.
Petridis ve Yolitis’in hükümet planlarının uygulanmasında önemli rol oynayan iki bakanın yerine geldiklerine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Anastasiadis, ulusal muhafız ordusunda ve Adalet sisteminde yapılan reformlara atıfta bulundu. İki yeni bakanı hükümetin reform planını kararlılıkla uygulamaya devam etmeye çağırdı.
Cumhurbaşkanı Anastasiadis, yeni bakanların atamalarına layık olacağına ve çalışmalarında başarılı olacağına dair güvenini dile getirdi.
İki yeni bakan adına da konuşan Emily Yoliti, Cumhurbaşkanı'nın onlara güvenmesinin büyük ve özel bir onur olduğunu belirtti. Adalet ve Savunma Bakanlıklarındaki hükümet çalışmalarını ve reformlarını hızlı ve verimli bir şekilde uygulamak için özenle çalışacaklarını söyledi.
Natasa Pilidou’nun Enerji Bakanlığında ve Vasilis Dimitriadis’in Turizm Müsteşarlığında görevi devralma törenleri ise 7 Temmuz’da yapılacak.


Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu