Print this page
Tuesday, 10 September 2019 11:38

Anastasiadis Atina'da

Rate this item
(0 votes)

Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis, Türkiye’nin Kıbrıs Münhasır Ekonomik Bölgesindeki provokatif tutumu, ve İşgal rejiminin Mağusa’nın kapalı bölgesi hakkında yaptığı planlamaların gölgesinde, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri ile New York’da yapılacak görüşme öncesi Yunan hükümeti ile istişarelerde bulunmak için bu sabah Atina’ya gidiyor.
Öğlen saatlerinde Anastasiadis, Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis ile bir araya gelecek. Toplantından sonra bir çalışma yemeği verilecek.
Kıbrıs Haber ajansına açıklamalarda bulunan hükümet sözcüsü Prodromos Prodromou, Cumhurbaşkanı Anastasiadis’in Mitsotakis’i Kıbrıs sorununda yaşanan son gelişmeler ile Jane Holl Lute’un yaptığı temaslar konusunda bilgilendireceğini ve iki liderin müzakereleri yeniden başlatmaya çalışmak için bir sonraki adımları tartışacağını söyledi.
Toplantıda ayrıca, Türkiye’nin Münhasır Ekonomik Bölgesinde ve genel olarak bölgedeki provokatif tutumunun da ele alınacağını belirtti.
Cumhurbaşkanı’na Atina ziyaretinde Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis, hükümet sözcüsü Prodromos Prodromou, Cumhurbaşkanlığı müsteşarı Vasilis Palmas ve farklı yetkililer eşlik edecek.


Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu