Print this page
Friday, 23 August 2019 11:03

Erdoğan: Hidrokarbon arama çalışmaları kararlılıkla devam edecek

Rate this item
(0 votes)

Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kıbrıs açıklarında hidrokarbonlar için yapılan arama çalışmalarının aynı kararlılıkla devam edeceğini dile getirdi. Erdoğan ayrıca, Türkiye’ye uyguladığı yaptırımlar nedeniyle Avrupa Birliğine saldırdı.
Bu yaptırımların Türkiye’yi değil, Avrupa Birliğini zarara uğrattığını ifade etti.
İşgal altındaki bölgelerin sözde Başbakanı Ersin Tatar ile basın toplantısı gerçekleştiren Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği’nin, Birleşmiş Milletlere veya uluslararası topluma sözlerini yerine getirmeyen Kıbrıslı Rumlara verdiği desteğin utanç verici olduğunu ifade etti.
Türkiye Cumhurbaşkanı Kıbrıs Rum tarafını, sergilediği tutum ile çözüme izin vermemekle suçladı ve samimi ve gerçekçi bir uzlaşma sağlaması için çağrıda bulundu.
Bu olana dek, Türkiye’nin Sahte Devlet ile birlikte kendi yol haritalarına göre adımlar atmaya devam edeceğini belirtti.
Türkiye’nin kararlılığını test edenleri de uyaran Erdoğan, gereken derslerin verileceğini söyledi, ve Ankara’nın Türkiye ve Kıbrıslı Türkleri görmezden gelen hiç bir planlamaya izin vermeyeceğini dile getirdi.
Ayrıca, Ankara’nın taşınmaz mal komisyonui konusunu ve Mağusa’nın kapalı bölgesinin açılması konusunu da yakından takip ettiğini ifade etti.

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu

Last modified on Friday, 23 August 2019 14:56