Print this page
Saturday, 26 October 2019 11:09

Essex kentinde bulunan cesetler hakkında başlatılan soruşturma devam ediyor

Rate this item
(0 votes)

İngiltere’nin Essex kentinde, bir buzluklu kamyon’dan çıkan 39 ceset soruşturması kapsamında, İngiltere polisi 4’üncü bir tutuklama yaptı.
Yetkililer, 48 yaşındaki Kuzey İrlandalı bir şahısı tutukladı. Söz konusu şahıs, insan kaçakçılığı yapmak için komplo kurmak ve cinayet işlemek suçlarından tutuklandı.
Kamyon’un 25 yaşındaki şöförü ise hala gözaltında bulunuyor. Kuzey İngiltere’nin Worington bölgesinde yaşayan kamyonun sahibi olan 38 yaşındaki çift de polis tarafından gözaltına alındı.
Polis sözcüsü, soruşturmaların hızla ilerlemesine rağmen hala zaman alacağını itiraf etti. İlk aşamada, cesetlerin otopsisi yapılacak ve kimlikleri belirlenecek.
39 mağdur arasında çoğunluğun Çin ve Vietnam vatandaşları olduğu gözüküyor.
Genç bir Vietnam’lı kadının ailesi, ülkelerinin Londra'daki büyükelçiliği ve yardım organizasyonuyla temasa geçerek, kızlarının son nefesini bırakmadan kısa bir süre önce ölümcül araçtan umutsuz bir mesaj yolladığını ifade etti.
Yardım Organizasyonu’nun sözcüsü, Asya ülkesinden altı ailenin onlarla temasa geçerek kendi sevdiklerinin mağdurlar arasında olabileceğine ilişkin korkularını dile getirdiğini söyledi.
Aynı zamanda, Üç Vietnamlı aile, BBC’ye benzer endişelerini dile getirdi.


Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu